Blog

Küçük Alanları Kullanışlı Hale Getirin

Eviniz kişisel sığınağınızdır. Ancak, sınırlı metrekarelik bir stüdyo daireye sahipseniz veya odanız çok darsa, küçük alanınızı daha kullanışlı hale getirmenin püf noktalarını arıyor olabilirsiniz. Bu noktada kendi kendinize yapabileceğiniz küçük değişimler ve akıllı mobilyalar ile siz de alanınızı daha ferah ve kullanışlı hale getirebilirsiniz.

  1. Duvarlarınızı açık renge boyayın.

Koyu renkler odayı daha basık, kasvetli ve olduğundan daha küçük gösterir. Açık renkle boyanmış duvarlar ise ortama ferahlık katar ve daha geniş görünmesini sağlar. Açık rengi her yerde kullanabilirsiniz. Örneğin, mobilyalarınızda, ev aksesuarlarınızda ve perdelerinizde kullanmayı tercih ettiğiniz beyaz, bej ya da soft renkler anında ortamı daha geniş göstermenizi sağlayacaktır. Hatta açık rengin verdiği dinginlik ruh halinize bile yansır!

  1. Katlanır mobilyalar kullanın.

Aslında odayı daha geniş göstermenin en etkili ve somut yolu “katlanır mobilya” kullanmaktır diyebiliriz. Eğer bir stüdyo dairede kalıyorsanız ve tüm gününüzü geçirdiğiniz salonunuz aynı zamanda uyuduğunuz yatak odanızsa “katlanır mobilya yatak” tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra eğer size özel bir odanız varsa ve sınırlı alanınızdan olabildiğince verim almaya çalışıyorsanız, “duvara monte yataklar” yardımınıza koşabilir. Eğer kıyafet dolabınız için ayrı bir alanınız yoksa hem yatak hem de dolap olarak kullanabileceğiniz birçok akıllı mobilyayı tercih edebilirsiniz.

  1. Az ama öz eşya kuralına uyun.

İhtiyacınız olmayan hiçbir eşyaya alanınızda yer vermeyin. Bu, hem kafa karışıklığına yol açıp konsantrasyonunuza etki edebilir, hem de alanınızı çok dolu gösterip daraltır. Minimalist yaklaşmak bu anlamda altın kuraldır. Her şeyden ihtiyacınız kadar sahip olduğunuzda ve fazlasını geride bıraktığınızda bunun sizde ve alanınızda nasıl bir etkiye sahip olduğunu göreceksiniz! Örneğin, akıllı mobilyalar ile bu kuralı hayata geçirmeye başlayabilirsiniz. Bir eşyadan tek yönlü bir verim almak yerine, birçok ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz!

BONUS: Aynalar!

Bu bilinen en eski taktik olabilir. Odanıza bir ayna eklemek, alanın anında daha büyük görünmesini sağlayacaktır. Aynalar, bir odanın iki kat daha büyük görünmesini sağlayan göz yanılmasına neden olur, odaya derinlik katar ve içeri giren ışığı odanın her köşesine yansıtır. Hepsini bir kenara bırakın, duvarınıza bir ayna asmak, estetik bir aksesuara yatırım yapmak için en iyi nedenler arasındadır!

Kuruluşundan itibaren yenilikçi, inovatif, ar-ge odaklı tasarımları ile yurtiçi ve yurtdışı bir çok ödülün sahibi olan Multimo ile evinizi ya da ofisinizi kaliteyle buluşturun. Multimo Mobilya Akıllı Mobilya odaklanmış olduğu mekanizmalı, çok fonksiyonlu, hareketli mobilya sistemleri ile ülkemizde lider, dünyada ise en büyük 5 üreticiden biri konumundadır. Siz de Multimo ile kuşaktan kuşağa geçecek mobilyaları şimdi evinize taşıyın.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.