SIKÇA SORULAN SORULAR

Aklınızda Soru İşareti Kalmasın!Ürünlerimizle ilgili 37 yıldır binlerce farklı soruyu müşterilerimizden duyduk ve yanıtladık. Bizi ve ürünlerimizi daha çabuk tanıyabilmeniz için, müşterilerimiz tarafından en sık sorulan soruları aşağıda bir araya getirdik. Eğer bu yanıtlar sizin için yeterli değilse, iletişim bölümünden bize mesaj gönderebilirsiniz.
  • Mekanizma garantisi 5 yıldır.
  • Yedek parça tedarik garantisi 10 yıldır.
  • T.C Sanayi Bakanlığı’nın kararıyla, mobilya ürünlerinin garantisi 2 yıl olarak belirlenmiştir.

Mekanizma ömrü ne kadardır?  Ne gibi sorunlar karşımıza çıkabilir?  Gaysan’ın uzmanlık alanı olan mekanizmaların minimum ömrü 10 yıldır.  Kullanım şartlarına göre bu süre uzayabilir gösterebilir. Bugün hala bir çok evde 35 yaşındaki Gaysan modülleri kullanılmaya devam edilmektedir. Mekanizmaya gerekebilecek tek müdahale, yine kullanım şartlarına bağlı değişebilecek süre sonunda (ortalama 7 yıl) amortisörlerin değiştirilme gereksinimi ihtimalidir. Bu işlemin maliyeti değişebilir.

Ürünleriniz deprem anında diğer mobilyalara kıyasla ne kadar riskli?  Ürünler bir çok standart mobilya çeşidi gibi panel kutu statüsündedir. Bağlantı elemanları ile duvar bağlantıları gerçekleştirilir. Açılıp kapanan yatak fonksiyonu ürüne herhangi bir ekstra risk getirmemektedir.

Yatak modüllerinin açılıp kapanmasını amortisörlü mekanizmalar sağlamaktadır. Bir amortisörün çalışıp yük kaldırma görevine başlayabilmesi için ters kuvvet uygulanması gerekmektedir. Yani kol gücü ile belli bir kuvvet uygulanmadığı sürece sistem çalışmaz, dolayısı ile yatak hareket edemez.

Gaysan ürünleri kolayca monte edilebilecek şekilde minifix bağlantılar ile kurulur ve demonte edilir.Mekanizma bağlantılarını şemaları sayesinde bir mobilya ustası tarafından yapılabilecek seviyededir.

Normal şartlarda mekanizmalı ürünlerde ortalama 7 yılda bir amortisör değişimi gerekebilmektedir.

Ürünlerimiz fabrikasyon üretim sistemine uygun olan Avrupa Birliği kalite standartlarında suntalam ham maddesi ile üretilmektedir.Yatak kasaları içinde metal profilden imal edilen latalı somyalar ürünü güçlendirir ve ömrünü uzatır. Görünür görünmez tüm kenarlar pvc ile kaplanır.
 

Ürünlerimizin duvara monte edilmesi gerekmektedir.

Kesinlikle alçıpan veya benzeri duvara monte edilmemelidir.

  • Tek kişilik ürünler için:  Minimum 16 – 20  Kg ağırlığındaki iç yatak ile kullanılmalıdır.
  • Çift kişilik ürünler için:  Minimum 24 – 30  Kg ağırlığındaki iç yatak ile kullanılmalıdır.
  • Sadece İstanbul İçi Montaj ve Nakliye Ücretsizdir ( Adalar, Şile, Silivri hariç)